Yat, Gulet ve Tekne Bakım Onarım

Genel olarak tüm tekneler için sezon başlamadan önce yapılması gereken periyodik bakımlar vardır. Bunlar tekne ekipmanlarının ve teknenin ömrünü uzatacağı gibi uzun vadede de oldukça ekonomi yapmanıza yardımcı olacaktır. Mevcut ana makineler, jeneratörler, su pompaları, klimalar gibi üniteler ile elektrik-elektronik cihazlar ve marangoz, boyacı, döşemeci gibi birçok hususta yardıma ve iş gücüne ihtiyacınız olacaktır.

Ticari ve özel tekneler, belirli zamanlarda liman başkanlıkları tarafından yapılacak olan kara ve deniz kontrolüne hazırlanır. Su kesitinin altında kalan bölümün bakım ve onarımı yapıldıktan sonra Kara Kontrolü yapılır ve elverişli ise suya indirilir. Tekne sudayken Deniz Kontrolü yapılır. Yapılan kontroller sonucu pozitif ise Denize Elverişlilik Belgesi verilir. Bu nedenle teknelerin periyodik bakımları daima zamanında yapılmalıdır.

Tekne, Yat ve Gulet bakım onarım hizmetleri

Ahşap İşçiliği

Teknelerin ahşap bölümleri uzman ekibimiz tarafından malzemenin cinsine göre onarılır veya değiştirilir ve bakımı yapılır.

Tik Döşeme

Güverteye döşenen tik malzemenin uzun ömürlü kalması ve su sızdırmaması çok önemlidir. Macunlama, sistre ve yağlama işlemleri doğru ve hassas bir işçilikle tecrübeli ekipler tarafından yapılmalıdır.

Döşeme

Deniz suyuna, rutubete ve güneş ışınlarına maruz kalan bölümlerde daha kaliteli ve bahsi geçen ortamlara uygun malzeme kullanılmalı ve kaliteli bir işçilik uygulanmalıdır.

Temiz, Pis Su Tankı ve Tesisatı

Temiz su ve atık su tankları ve bağlantıları için paslanmaz malzeme kullanılmalı ve bu konuda uzman kişiler tarafından montajı yapılmalıdır. Kullanılan bu malzemelerin mutat dönemlerde bakım ve onarımları da aksatılmamalıdır.

Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı