Ayna Kıç Yat Yapımı

Kabin sayılarının fazla olmasından dolayı turizmimde charter amaçlı kullanıma en uygun Ayna Kıç teknelerdir. Genelde 14 ile 32 metre uzunluğunda üretilmektedir. Bu teknelerde genellikle uygulanan arma türü KEÇ dir.

Ahşap Ayna kıç tekne imalatında eskiden çam, meşe, kestane gibi yerli ağaçlar kullanılmaktaydı. Günümüzde ise egzotik, maun, tik gibi fırınlanmış ithal ağaçlar kullanılmaktadır. Bu ağaçlar sayesinde teknelerin ömrü daha uzun olmaktadır. Ayna kıç Tekneler uluslararası Loyd ve/veya CE standartlarına göre üretilmektedir. Ülkemizde, Mavi Yolculuk ve tekne kiralamaya olan ilginin son yıllarda artmış olması, bu tür teknelerin üretimlerini hızlandırmıştır. İç pazarın yanı sıra uluslararası pazarda da bu tür tekneler rahatlıkla alıcı bulmaktadır.

Ayna Kıç bir tekne yaptırmak istiyorsanız...

Öncelikle isteklerinize ve uluslararası standartlara uygun bir projeyi hayata geçirmekle yükümlüyüz. En önemli aşamalardan biri de ağaç seçimidir. Ardından, uygun ağaç seçimi en önemli adım olacaktır. Ayna kıç bir tekne, büyüklük ve özelliklerine göre, 10 ay gibi bir süreçte üretilmektedir.

İmalatlarımızda lamine teknikleri uygulanmakta ve her aşamaya titizlikle önem verilmektedir. Ahşap Ayna kıç Tekne üretimi başından sonuna kadar belirli kurallarda ve standartlar da yapılmalıdır. Ağaç seçimi ve uygulanması, makine motor tesisatları, elektronik devreler, yelken donanımları, mobilya aksamları gibi detaylar oldukça zahmetli, bir o kadar da çok dikkat edilmesi gereken bir iştir. Tekne imalatı esnasındaki hatalar geri dönülmesi güç sorunları ve maddi kayıpları da beraberinde getireceğinden, Guletti Yat Sanayi tecrübeli ve deneyimli bir kadro ile sizlere hizmet vermeyi ilke edinmiştir.

Sizler de bir gün güzel ve yeni bir ahşap ayna kıç tekne sahibi olmak istiyorsanız bizlerle görüşmeden karar vermeyin.

Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı