Ahşap Gulet İmalat

Guletlerin en çok tasarlandığı ve imal edildiği bölge ülkemizde Bodrum’dur. Bodrum Guleti dünya çapında markalaşmış bir modeldir.

Ahşap Gulet imalatında eskiden çam, meşe, kestane gibi yerli ağaçlar kullanılmaktaydı. Günümüzde ise egzotik, maun, tik gibi fırınlanmış ithal ağaçlar kullanılmaktadır. Bu ağaçlar sayesinde teknelerin ömrü daha uzun olmaktadır. Gulet’ler uluslararası Loyd ve/veya CE standartlarına göre üretilmektedir. Ülkemizde, Mavi Yolculuk ve tekne kiralamaya olan ilginin son yıllarda artmış olması, bu tür teknelerin üretimlerini hızlandırmıştır. İç pazarın yanı sıra uluslararası pazarda da bu tür tekneler rahatlıkla alıcı bulmaktadır.

Tersanemize uğramak demek, deneyim ve tecrübelerimiz sayesinde iyi bir projenin ardından isteğinize uygun bir tekneye de sahip olacaksınız anlamına gelmektedir. İstediğiniz takdirde, tekneniz suya indikten sonra da hizmetlerimiz devam edecektir.

Ahşap bir Gulet yaptırmak istiyorsanız...

Öncelikle isteklerinize ve uluslararası standartlara uygun bir projeyi hayata geçirmekle yükümlüyüz. En önemli aşamalardan biri de ağaç seçimidir. Ardından, uygun ağaç seçimi en önemli adım olacaktır. Bir Gulet, büyüklük ve özelliklerine göre, 10 ay gibi bir süreçte üretilmektedir

İmalatlarımızda lamine teknikleri uygulanmakta ve her aşamaya titizlikle önem verilmektedir. Gulet üretimi başından sonuna kadar belirli kurallarda ve standartlar da yapılmalıdır. Ağaç seçimi ve uygulanması, makine motor tesisatları, elektronik devreler, yelken donanımları, mobilya aksamları gibi detaylar oldukça zahmetli, bir o kadar da çok dikkat edilmesi gereken bir iştir. Tekne imalatı esnasındaki hatalar geri dönülmesi güç sorunları ve maddi kayıpları da beraberinde getireceğinden, Guletti Yat Sanayi tecrübeli ve deneyimli bir kadro ile sizlere hizmet vermeyi ilke edinmiştir.

Sizler de bir gün güzel ve yeni bir Gulet sahibi olmak istiyorsanız bizlerle görüşmeden karar vermeyin.

Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı