Ahşap Tirhandil İmalatı

Ahşap Tirhandil Ege’nin sert rüzgarlı ve dalgalı denizine en uygun tekne modellerinden biridir. Eski dönemlerde balıkçılık ve süngercilik alanında çok kullanılan bir modeldir. En ve boy oranı 1/3 olarak tasarlanmaktadır. Tirhandil çeşitli arma uygulamalarına da uygun bir teknedir.

Boyut bakımından diğer tekne türlerinden daha küçük olduğu için kullanımı daha kolaydır.

Ahşap Tirhandil tekne imalatında eskiden çam, meşe, kestane gibi yerli ağaçlar kullanılmaktaydı. Günümüzde ise egzotik, maun, tik gibi fırınlanmış ithal ağaçlar kullanılmaktadır. Bu ağaçlar sayesinde teknelerin ömrü daha uzun olmaktadır. Tirhandil Tekneler uluslararası Loyd ve/veya CE standartlarına göre üretilmektedir. Motor yerine yelken açarak rüzgar keyfini yaşamak isteyen meraklılar Tirhandil modelini tercih etmektedirler. Bu tür tekneleri kiralamaya olan ilginin son yıllarda artmış olması üretimlerini hızlandırmıştır.

İç pazarın yanı sıra uluslararası pazarda da bu tür tekneler rahatlıkla alıcı bulmaktadır.

Tersanemize uğramak demek, deneyim ve tecrübelerimiz sayesinde iyi bir projenin ardından isteğinize uygun bir tekneye de sahip olacaksınız anlamına gelmektedir. İstediğiniz takdirde, tekneniz suya indikten sonra da hizmetlerimiz devam edecektir.

Ahşap bir Tirhandil yaptırmak istiyorsanız...

Öncelikle isteklerinize ve uluslararası standartlara uygun bir projeyi hayata geçirmekle yükümlüyüz. En önemli aşamalardan biri de ağaç seçimidir. Ardından, uygun ağaç seçimi en önemli adım olacaktır. Tirhandil modeli, büyüklük ve özelliklerine göre, 6 ile 12 ay gibi bir süreçte üretilmektedir.

İmalatlarımızda lamine teknikleri uygulanmakta ve her aşamaya titizlikle önem verilmektedir. Tirhandil üretimi başından sonuna kadar belirli kurallarda ve standartlar da yapılmalıdır. Ağaç seçimi ve uygulanması, makine motor tesisatları, elektronik devreler, yelken donanımları, mobilya aksamları gibi detaylar oldukça zahmetli, bir o kadar da çok dikkat edilmesi gereken bir iştir. Tekne imalatı esnasındaki hatalar geri dönülmesi güç sorunları ve maddi kayıpları da beraberinde getireceğinden, Guletti Yat Sanayi tecrübeli ve deneyimli bir kadro ile sizlere hizmet vermeyi ilke edinmiştir.

Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı
Ahşap Yat İmalatı